Alkoholizm, leczenie, terapia, uzależnienie od alkoholu, alkoholowa, alkoholik, alkoholiczka, dda, dorosłe dzieci, picie, picie kontrolowane, katowice, śląsk, marcin famulok, interwencja kryzysowa

Prywatny Gabinet Terapii Uzależnienia od Alkoholu

INTERWENCJA KRYZYSOWA

Jeżeli jesteście Państwo na etapie szukania pomocy na zewnątrz to oznacza, że podejmowaliście już próby samodzielnego wpływania na osoby uzależnione i że próby te okazały się nieskuteczne. Wiele osób zadaje sobie pytanie:

Jak sprawić, aby osoba na której nam zależy podjęła leczenie? Jak nakłonić Ją do zmiany? Dlaczego, pomimo gróźb i strat, osoba ta uparcie odmawia poddania się jakiejkolwiek terapii ?

Na dzień dzisiejszy istnieje tylko jedna, gwarantująca wysoką skuteczność ( niektóre badania mówią nawet o 80% ) metoda – interwencja kryzysowa. Polega ona na zaaranżowaniu spotkania , na którym bliskie i ważne dla Alkoholika/Alkoholiczki osoby mówią Jej dlaczego i jak chciałyby pomóc. Spotkanie takie musi zostać wcześniej odpowiednio przygotowane, biorący w nim udział muszą zostać poinstruowani i przeszkoleni co do zasad postępowania i swojego zachowania aby podjęte działania prowadziły nas do celu a nie przerodziły się w kolejną kłótnię sprowokowaną wypominaniem przyszłości, koncertem życzeń lub co gorsza eskalacją gróźb, najczęściej bez pokrycia. Porażka taka zmniejsza Państwa skuteczność, bowiem ilość podejmowanych prób jest ograniczona.

Jak zatem osiągnąć sukces ? Proponuję Państwu pomoc polegającą na dokładnym wyjaśnieniu zasad, określeniu celu, który chcemy osiągnąć oraz środków nacisku, którymi dysponujemy. Spotkanie z zespołem interwencyjnym u Państwa w domu, przygotowanie poszczególnych osób i na życzenie wsparcie osobiste podczas interwencji.

Artykuły w sieci:

Wikipedia

Instytut Psychologii Zdrowia


DLA FIRM

Straty wynikające z uzależnienia od alkoholu mające miejsce w zakładach pracy choć często bagatelizowane, są ogromne. Na koszty, które ponosi firma, w sytuacji gdy pracownik nadużywa alkoholu składają się: spóźnienia i wcześniejsze wyjścia z pracy, czas poświęcany na zdobywanie, konsumpcję i zacieranie śladów po niej, fikcyjne zwolnienia lekarskie, błędy w pracy spowodowane działaniem i podejmowaniem decyzji pod wpływem alkoholu, straty na niewykonanych zleceniach, bądź nietrafionych zastępstwach ( np. nagła konieczność zastąpienia specjalisty pracownikiem gorzej wykwalifikowanym ), szkody powstałe podczas tzw. imprez, wypadki, itp. itd...

Zwolnienie takiego pracownika też jest kosztowne, wiąże się bowiem z procesem rekrutacji, okresem próbnym, inwestowaniem w naukę i szkolenia. Ponosicie Państwo spore ryzyko inwestując w nową osobę często bez gwarancji powodzenia. W Europie programy dla firm mają duże powodzenie bo to się po prostu opłaca – taniej jest wyleczyć własnego fachowca niż szukać obcego. Nierzadkie są przypadki, gdy to pracownicy zwracają się o pomoc dla swojego szefa – to ich interes i ich miejsca pracy ( vide "Żółty szalik" ). Moja pomoc polega na konsultacji, zorganizowaniu szkolenia oraz przeprowadzenia stosownych działań w Państwa firmie mających na celu doprowadzenia do podjęcia terapii przez wskazaną osobę. Jeżeli widzą Państwo sens w takiej formie działania to zapraszam do współpracy.PROGRAM REDUKCJI SZKÓD – tzw. PICIE KONTROLOWANE

Terapia z powodzeniem stosowana w Europie od kilkunastu lat, w Polsce dość kontrowersyjna. Powodem różnicy zdań co do jej skuteczności jest jej fundament – osoba uzależniona dalej pije!

Wiele osób jednak pije – na przyjęciach, bankietach, w parku, przy grilu i nic specjalnego się nie dzieje. Gdyby więc nauczyć się „ pić, tak jak inni ludzie, jak Wujek Zygmunt – dlaczego nie mogę tak jak On, po wypiciu trzech kieliszków podziękować i wstać od stołu ? ”. Być może możesz !

Program polega na sporządzeniu i realizacji planu, który dokładnie określa kiedy i ile, jak często, do jakiego stopnia, w jakich okolicznościach. Kluczowe są informacje o szkodach w Twoim życiu, ( bo z pewnością takie występują, dlatego teraz czytasz ten tekst ) ponieważ to właśnie owe szkody czynią Twoje życie trudne, a czasami nie do zniesienia. W pierwszej kolejności musi jednak zostać postawiona diagnoza co do etapu uzależnienia oraz lista profitów, dostępnych dzięki piciu. Uczciwie sporządzony bilans pozwala podjąć decyzję o słuszności przystąpienia do programu i jego realizacji.

Mamy więc dwa etapy: diagnozy i terapii właściwej – nie wszyscy jednak kwalifikują się do drugiego etapu. Informacja ta jednak ma dla Ciebie znaczenie fundamentalne – wybór właściwego kierunku będzie miał wpływ na całą resztę Twojego życia. Osobiście przykładam do tego największą wagę, leżenie miesiącami na kozetce u psychoanalityka jest może i pociągające , bowiem łatwiej przyznać się do „ problemów życiowych ” niż do alkoholizmu, ale po drodze można zapić się na śmierć. Nie to jest jednak najgorsze, ale fakt, że „ będziesz potrafił/a to sobie sensownie wytłumaczyć ”. Jeżeli jesteś gotowy/a sprawdzić co możesz dla siebie zrobić to zapraszam.

start

książka

oferta

o sobie